top of page

   A globális felmelegedés Magyarországra is jelentősen hat, a térségre jellemző, regionális klímaváltozást eredményez: a Kárpát-medencére délen az egyre feljebb nyomuló és megerősödő mediterrán hatás lesz jellemző, az Alföld a mainál is sokkal szárazabb területté válhat, míg az Északi-középhegység és a Tisza vízgyűjtő területét egyre gyakrabban fenyegetik majd a villám-árvízek.

   A kérdéskörről az elmúlt években számos olyan ismeretterjesztő anyag készült, amely alapvetően a szélsőséges következményeket mutatta be, azonban sem a magyarországi regionális jellemzők, sem a probléma fenntarthatósággal kapcsolatos kérdései, sem a megváltozott helyzethez való gyakorlati alkalmazkodás módja nem kapott hangsúlyt. Mivel a klímaváltozás a tudósok egy része szerint már nem visszafordítható folyamat, fontos lenne, hogy ne csak a megelőzésről és az általános, globális hatásokról terjesszünk információt, hanem a fenntarthatóság és alkalmazkodás kérdéseit együtt vizsgáljuk a vissza nem fordítható folyamat szempontjából.



Ezekről a kérdésekről készítettünk 30 részes sorozatot, amely a Duna Televízión való bemutatást követően nagyvárosaink helyi televíziós hálózataiban is bekerült a programba.

A tudomány, a technika és az innováció magazinműsora 1997. áprilisa óta jelentkezik a Duna Televízión. Rendszeresen beszámolunk a hazai kutatás-fejlesztési eredményekről, részt veszünk a mérnökképzés népszerűsítésében, bemutatjuk azokat a tehetséges fiatal feltalálókat, kutatókat, akiket tudásuk, szakmai felkészültségük alapján a világ legjobbjai között tartanak számon. 

  Felidézzük a tudománytörténet kiemelkedő alakjait, foglalkozunk a szellemi tulajdon védelmének kérdéseivel, és megfordulunk minden olyan eseményen, amely a hazai tudományos élet részét képezi, legyen az egyetemi nyílt nap, kutatók éjszakája, vagy épp az Innovációs Nagydíj átadás az Országházban.

A Heuréka Diákkör a magazinműsor diákrovata. A középiskolás korosztály érdeklődő és aktív, sikereik a nemzetközi tanulmányi és innovációs versenyeken évek óta kiemelkedőek. 



2011-ben a "Kémia Nemzetközi Éve" tiszteletére saját sorozatot készítettünk. A Varázslatos kémia házigazdája Róka András tanár úr hétről-hétre 5-7 percben mutatta meg, hogy lehet a kémia is érdekes és szerethető. 

IDEGENEK AZ ÜVEGHÁZBAN

15 év a tudományos ismeretterjesztésben.

bottom of page